dimarts, 25 de maig de 2021

La composició del Govern Aragonès

Ahir 24 de maig, dilluns de Pentecosta, Pere Aragonès prenia possessió del càrrec de President de la Generalitat. En els darrers dies s’ha anat coneixent la llista de membres del seu Govern, els quals prendran possessió demà dia 27.

Aquesta seria la composició:
- President de la Generalitat de Catalunya: Pere Aragonès i Garcia (*Pineda de Mar, 16.11.1982), d’ERC.
- Vicepresident de la Generalitat i conseller de Polítiques Digitals, Infraestructures i Agenda Urbana: Jordi Puigneró Ferrer (*Sant Cugat del Vallès, 2.2.1974), de Junts.
- Consellera de la Presidència: Laura Vilagrà Pons (*Santpedor, 3.7.1976), d’ERC.
- Consellera d’Acció Exterior i Transparència: Victòria Alsina Burguès (Barcelona, 21.2.1983), independent proposada per Junts.
- Conseller d’Economia i Hisenda: Jaume Giró Ribas (*Badalona, 1964), independent proposat per Junts.
- Consellera de Recerca i Universitats: Gemma Geis Carreras (*Girona, 1979), de Junts.
- Conseller d’Interior: Joan Ignasi Elena García (*Barcelona, 1968), independent proposat per ERC.
- Conseller d’Educació: Josep González Cambray (*Lleida, 10.3.1972), d’ERC.
- Conseller de Salut: Josep Maria Argimon Pallàs (*Barcelona, 1958), independent proposat per Junts.
- Consellera de Cultura: Natàlia Garriga Ibáñez (*Barcelona, 11.5.1969), d’ERC.
- Consellera de Justícia: Lourdes Ciuró Buldó (*Reus, 3.6.1971), de Junts.
- Consellera de Drets Socials: Violant Cervera Gòdia (*Lleida, 1969), de Junts.
- Conseller d’Empresa i Treball: Roger Torrent Ramió (*Sarrià de Ter, 19.7.1979), d’ERC.
- Consellera de Feminismes i Igualtat: Tània Verge Mestre (*Reus, 1978), independent proposada per ERC.
- Consellera d’Acció Climàtica, Alimentació i Agenda Rural: Teresa Jordà i Roura (*Ripoll, 19.6.1972), d’ERC.